Ko-Cuce
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[ÖNEMLİ PAYLASIM] Son Günlerde Yayılmaya Başlayan Seri R Çözüm

[ÖNEMLİ PAYLASIM] Son Günlerde Yayılmaya Başlayan Seri R Çözüm  Empty [ÖNEMLİ PAYLASIM] Son Günlerde Yayılmaya Başlayan Seri R Çözüm

Mesaj tarafından Misafir Cuma Tem. 30, 2010 11:11 am

[QUOTE=Adrasteia;5593946]Merhabalar ,

Biliyorsunuz Eski Dönemlerde Seri R Yani Berserker Skilleri ile Yapılan Şekli Bizi Baya Sıkıntılı Durumlara Düşürmüştü ve Ugraştırdı. Ancak Güzel Bir Calısma İle O Sorunu Çözdük . Son Günlerde Kulagıma Orginal SOACS ve Bazı Anti-Cheat'lerde Çalışan Seri R Satılıyor Gibi Laflar Geldi ve Bende Merak Edip Araştırdım.Sonuç Olarak O Hile'nin Kaynagını Buldum ve Gerçektende Orginal Lisanslı Sistemlerde Çalıştıgını Farkettim.Hemen Bir Çözüm Yolu Geliştirdim.Bu Sorunu Büyük Ölçüde Bitirecek Birkaç Çözüm ve Sizlerle Paylaşacagım . Konu Yorumlara Açıktır Daha İyisini Fixleyecek Varsa Buyursun Bu Konu Altından Paylassın ;

1. Olarak ;

Kod:
UPDATE ITEM SET SellingGroup = 0 Where Num = 389012000
UPDATE ITEM SET SellingGroup = 0 Where Num = 389061000
UPDATE ITEM SET SellingGroup = 0 Where Num = 910002000

bunu yazdıgımızda o hileye yol acan itemin npcden cekilmemesini saglarız .

2. Yol Olarak ;

Kod:
Delete from item
where num = '389012000'

Delete from item
where num = '389061000'

Delete from item
where num = '910002000'

Bunu uyguladık ve o itemi komple sildik.

3. Aşama ;
Kod:
Delete from item
where num = '135626000'

Delete from item
where num = '135627000'

Delete from item
where num = '135625000'

Delete from item
where num = '135628000'

Delete from item
where num = '135622000'

Delete from item
where num = '135629000'

Delete from item
where num = '135623000'

Delete from item
where num = '135630000'

Bunları Uyguladık Ama Ne İşe Yaradı ?

En Üstteki Kodu Uygulayarak Seri R Aktifleştirmesi İçin Çekilen İtemin Çekilmemesini Sagladık.
Bunu Yapmak İstemeyenler Benim İçim Rahat Etmez Diyenler İçin İlk 3 Kodu Yine Aynı İtemin Komple Database'den
Silmelerini Sagladık.

Kod:
Delete from item
where num = '910002000'

Bu Koddan Sonraki Kodlar İse Database'den Kupa Diye Tabir Edilen İtemleri Silmek İçindir.Uygulamanızda Yarar Görüyorum. Bir Teşekkür Benim İçin Yeterde Artar Bile Smile

Extra Olarak ;

Bu Sistemden Faydalananları Yani Oyunda Seri R Yoluyla Exp İtem Vs Kasanları ve Hala Characterinde Bulunanları Nasıl Yakalarız . Onuda Kücük Bir Alıntıyla Göstermek İstiyorum. En Üstteki Kodları Uygulamadan Bu Taramayı Yapın Yoksa Sonuç Alamazsınız ;

Kod:
set ANSI_NULLS ON
set QUOTED_IDENTIFIER ON
GO
-- =============================================
-- Yapımcı : Maxis
-- =============================================
Create procedure [dbo].[kimdevar]
@num int,
@mode int
as
if @mode in (1,2)
begin
if @mode = 1 begin if exists (select * from sysobjects where id = object_id(N'found') and OBJECTPROPERTY(id, N'IsUserTable') = 1) drop table found CREATE TABLE found([StrUserID] [varchar](21) NULL) end
if @mode = 2 begin if exists (select * from sysobjects where id = object_id(N'found') and OBJECTPROPERTY(id, N'IsUserTable') = 1) drop table found CREATE TABLE found([strAccountID] [varchar](21) NULL) end
declare @item varbinary(4), @i int
set @item = substring(cast(@num as varbinary(4)),4,1)+substring(cast(@num as varbinary(4)),3,1)+substring(cast(@num as varbinary(4)),2,1)+substring(cast(@num as varbinary(4)),1,1)
set @i = 1
if @mode = 1 -- Charlarda Aramak İçin
begin
while @i < 401
begin
insert found select struserid from userdata where substring(stritem, @i,4) = @item
set @i = @i + 8
end end else
if @mode = 2 -- Bankalarda Aramak İçin
begin
while @i < 1601
begin
insert found select straccountid from warehouse where substring(warehousedata, @i,4) = @item
set @i = @i + 8
end end
select * from found
drop table found
end

Bu Prosedürü Query Analyzer'e Uyguladıktan Sonra ;

Kod:
exec kimdevar 389012000,1

Bu Kodda Seri R İteminden Kimin İnventorysinde Var Onu Gösterir. Bankalarda Aratmak İçin Sonundaki 1 Yerine 2 Yapın Smile
[/QUOTE]

Misafir
Misafir

[ÖNEMLİ PAYLASIM] Son Günlerde Yayılmaya Başlayan Seri R Çözüm  Empty Geri: [ÖNEMLİ PAYLASIM] Son Günlerde Yayılmaya Başlayan Seri R Çözüm

Mesaj tarafından Bysefa C.tesi Ara. 18, 2010 1:50 am

Guzel Paylasim
Bysefa
Bysefa
Benimle iyi olun, yeni üyeyim
Benimle iyi olun, yeni üyeyim

- Similar topics